• 30 października 2023
  • wyświetleń: 3342

Zawodnik UKS Krupiński Suszec wygrał wyścig Pucharu Polski w Kluczborku

29 października odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w Kluczborku. Trasa przebiegała po duktach leśnych Parku Miejskiego. Po doskonałej jeździe osiemnastolatek z Suszca wygrał wyścig w Elicie mężczyzn.

Zawodnik UKS Krupiński Suszec wygrał wyścig Pucharu Polski w Kluczborku · fot. UKS Krupiński Suszec

- Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa. Sezon zaczęliśmy miesiąc temu ścigając się w Czechach i Słowacji. Już wczoraj otarłem się o podium w Pucharze Słowacji w Topolciankach, ale dzisiejsza wygrana była dla mnie bardzo ważna - mówił szczęśliwy Ksawier Garnek, zawodnik UKS Krupiński Suszec.

W zawodach brali udział reprezentanci UKS Krupiński Suszec: Simon Tabara (Czechy) - 3. miejsce w kategorii U23, Piotr Pietrzak - 6. miejsce w kategorii junior, Miłosz Pietrzak - 17. miejsce w kategorii młodzik, Stanisław Brachaczek - 36. miejsce w kategorii młodzik.

W przyszły weekend kolejne zawody w czeskiej miejscowości Strara ves nad Ondrejnicu.