pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1185

Jak założyć konto bankowe przez Internet?

Materiał partnera:

Konto osobiste stanowi podstawowe narzędzie pozwalające sprawnie zarządzać finansami. Wygodne płatności telefonem i kartą, szybkie przelewy za zakupy internetowe i możliwość kontroli wydatków na każdym kroku. Wszystko to byłoby niemożliwe bez konta bankowego! Dowiedz się gdzie znajdziesz konto bankowe bez opłat, które możesz założyć je przez Internet!

Jak założyć konto bankowe przez Internet?


Gdzie można otworzyć konto osobiste przez Internet?Konto osobiste to jedna z podstawowych rzeczy, praktycznie niezbędnych do sprawnego funkcjonowania we współczesnym świecie. Posiadanie konta traktowane jest jak coś oczywistego. Rzadko kiedy można spotkać dorosłą osobę, która nie ma konta bankowego. Jest to miejsce gdzie gromadzimy pieniądze, otrzymujemy wypłatę i dzięki, któremu sprawnie zarządzamy funduszami.

Konto osobiste można założyć w każdym banku działającym w Polsce. Nie wiesz który wybrać? Zapoznaj się z zestawieniem kont bankowych przygotowanym przez ekspertów Loando: https://loando.pl/konta-bankowe. Na pierwszy rzut oka wszystkie konta bankowe mogą wydać się takie same. Jednak jeśli dokładnie zapoznamy się z ofertą różnych banków zauważymy, że niektóre z nich oferują dostęp do ciekawych promocji, kodów rabatowych i programów lojalnościowych.

Co jest potrzebne aby otworzyć darmowe konto bankowe?Aby otworzyć konto osobiste w banku przez Internet wystarczy dowód osobisty. Dokument ten jest niezbędny do wypełnienia wniosku. Samo wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut i jest bardzo proste w realizacji. Bank poprosi nas o podanie adresu do wysyłki umowy oraz karty debetowej. Konieczna będzie przejście weryfikacji tożsamości np. przez zdjęcie selfie lub sprawdzenie danych przez kuriera.

W trakcie wypełniania wniosku będzie można podjąć decyzję dotyczącą m.in. czy konto ma być rachunkiem wspólnym, jaki rodzaj karty jest nam potrzebny. W większości przypadków podstawowe konto osobiste można otworzyć za darmo. Jednak wybierając usługi dodatkowe, np. kartę płatniczą z własnym wizerunkiem należy liczyć się z naliczeniem opłat.

Czy można przenieść rachunek do innego banku?Sama zmiana operatora bankowego rachunku nie jest możliwa. Jedyne co można zrobić w sytuacji, gdy usługi naszego aktualnego banku nie spełniają naszych oczekiwań jest otwarcie nowego konta i zamknięcie starego. Całą procedura została świetnie opisana w artykule "Jak przenieść konto bankowe?", który jest dostępny tutaj: https://news.krakow.pl/jak-przeniesc-konto-bankowe.

Co ciekawe, nasz nowy bank może załatwić sprawy związane z przeniesieniem środków, kontaktów oraz stałych zleceń przelewów z poprzedniego konta. Jest to możliwe za sprawą rekomendacji Związku Banków Polskich z dnia 1 stycznia 2010 roku. Na mocy zalecenia ZBP, bank jest zobowiązany spełnić nasze oczekiwania odnośnie przeniesienia całej zawartości konta. W tym celu wystarczy złożenie odpowiedniego pełnomocnictwa wraz z wnioskiem o otwarcie konta w nowym banku. Co ważne, nie można zachować starego numeru konta, jednak nie powinno to stanowić problemu, gdyż nasz nowy bank poinformuje pracodawcę, Urząd Skarbowy, ZUS oraz inne wskazane przez klienta podmioty.

Korzyści płynące z konta bankowegoPodstawową korzyścią wynikającą z posiadania konta bankowego jest możliwość realizowania łatwych i wygodnych płatności. Aktualnie banki umożliwiają obsługę konta za pomocą aplikacji oraz bankowości internetowej, płatności telefonem a nawet zegarkiem. Praktycznie wszystkie konta osobiste mogą być darmowe. Zależnie od banku warunkiem darmowego konta może być: zrealizowanie transakcji kartą na określoną kwotę w okresie rozliczeniowym czy wykonanie kilku płatności za pomocą BLIK.

Korzyści zmieniają się wraz z bankiem. Niektóre z banków proponują promocyjne karty, zapewniające rabaty czy możliwość udziału w programach lojalnościowych. Co więcej konto bankowe umożliwia założenie Profilu Zaufanego. Dokładna instrukcja jak to zrobić znajduje się na tej stronie: pacjent.gov.pl/krok-1-zaloz-profil-zaufany. Profil Zaufany umożliwi zrealizowanie wiele spraw obywatelskich. Do takich zaliczamy m.in. złożenie zeznania podatkowego, umówienie się na wizytę do lekarza czy zgłoszenie informacji o sprzedaży pojazdu.