pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2021
  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 65117

[WIDEO, ZDJĘCIA] W wyniku pożaru zawalił się dach hali w Studzienicach

W niedzielę rano, około godz. 5:30, wybuchł pożar w hali produkcyjnej w Studzienicach przy ulicy Jaskółek. Na miejsce zostały wysłane liczne zastępy straży pożarnej, w tym ciężki pluton gaśniczy z JRG Tychy oraz grupa chemiczna z JRG Bielsko-Biała.W akcji gaszenia brały udział JRG Pszczyna, JRG 2 Katowice oraz OSP ze Studzienic, Jankowic, Rudołtowic. Piasku. Wisły Małej i Studzionki. Była również obecna grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP Katowice.

Ogień objął halę, w której produkowana była chemia gospodarcza. W wyniku pożaru doszło do zawalenia się dachu hali. Ze względu na rodzaj pożaru na miejscu pracowali również przedstawiciele Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Pożar hali produkcyjnej w Studzienicach - 25.04.2021


Około południa sytuacja została opanowana i część zastępów została odesłana do koszar. Na czas działań w Studzienicach zabezpieczenie rejonu operacyjnego KM PSP Tychy pełniły zastępy OSP Lędziny (GBA), OSP Bieruń Nowy (GCBA) i OSP Bojszowy (GBA), a rejon operacyjny KP PSP Pszczyna zabezpieczał zastęp OSP Ćwiklice (GBA). Działania na miejscu dodatkowo zabezpieczał patrol pszczyńskiej policji. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.

ups, BM / pless.pl, źródło: 112tychy.pl, Grupa Ratownicza HKR Pszczyna / Facebook

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.