pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2021
  • 6 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 36527

[ZDJĘCIA] Wypadek kitesurfera w Wiśle Wielkiej - interwencja LPR!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W świąteczny poniedziałek, 5 kwietnia około godziny 11.40 w Wiśle Wielkiej przy zbiorniku wodnym doszło do wypadku. Mężczyzna uprawiający kitesurfing został porwany przez wiatr i uniesiony na sporą wysokość. Spadł doznając obrażeń ciała.

Wypadek w Wiśle Wielkiej - 5.04.2021
Interwencja służb ratunkowych w Wiśle Wielkiej - 5.04.2021 · fot. sid / pless.pl


W związku brakiem wolnych karetek, na miejsce zostali skierowani strażacy i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa (Ratownik 6). Latająca karetka stacjonująca na katowickim Muchowcu była w tym czasie w Tychach, gdzie doszło do upadku osoby z dużej wysokości (budynek wielorodzinny). Pacjent, po którego przyleciał śmigłowiec do Tychów zmarł na miejscu. Lekarz stwierdził zgon pacjenta i Ratownik 4 odleciał w stronę Wisły Wielkiej. Śmigłowiec z Krakowa został zawrócony do bazy, gdy był w okolicach Zatora (woj. małopolskie).

Interwencja służb ratunkowych w Wiśle Wielkiej - 5.04.2021
Interwencja służb ratunkowych w Wiśle Wielkiej - 5.04.2021 · fot. Piotr Kubica


Mężczyzna, który uległ wypadkowi podczas uprawiania sportów wodnych został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziś towarzyszy nam stosunkowo silny wiatr, którego podmuchy mogą osiągać w porywach 70km/h. To dobre, ale jednocześnie trudne warunku do uprawiania sportów wodnych, w których zawodnik napędzany jest siłą wiatru.

Interwencja służb ratunkowych w Wiśle Wielkiej - 5.04.2021
Interwencja służb ratunkowych w Wiśle Wielkiej - 5.04.2021 · fot. Piotr Kubica


Jak tłumaczył nam instruktor kitesurfingu, z którym rozmawialiśmy w Wiśle Wielkiej, doświadczeni miłośnicy kitesrufingu i pokrewnych sportów radzą dziś sobie wyśmienicie. Gorzej sytuacja się ma, gdy ktoś dopiero zaczyna przygodę z tym sportem i nie potrafi odpowiednio zareagować na silny podmuch wiatru, który może go unieść na niebezpieczną wysokość. Początkujący miłośnicy wodnego szaleństwa powinni poczekać na lżejszy i bardziej stabilny wiatr.

sid / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj