• 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 1158

Zawodnik UKS Krupiński Suszec wygrał kolejny wyścig Pucharu Polski

Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec) wygrał kolejny wyścig Pucharu Polski oraz zajął 2. miejsce na Węgrzech w Debreczynie.

Puchar Polski Koziegłowy - 11.11.2023 · fot. UKS Krupiński Suszec

To już 45 raz jak jest organizowany wyścig przełajowy 11 listopada w Koziegłowach na bardzo wymagającej trasie. - Czy byłem faworytem tych zawodów, nie zastanawiam się nad tym, ja po prostu jadę swoje - tak po wyścigu skomentował zwycięzca.

- Podjęliśmy z trenerem Pawłem Pietrzakiem decyzję, że pakujemy się i jedziemy na jutrzejszy wyścig (12 listopada) rankingowy do klasyfikacji światowej na Węgry w miejscowości Debreczyn, więc prawie 600 km podróży przed nami.

Oprócz Ksawiera, dobre miejsce zanotował Piotr Pietrzak - 7. w kategorii junior, Miłosz Pietrzak - 10. w kategorii młodzik, Stanisław Brachaczek - 24. miejsce w kategorii młodzik.

Z naszego powiatu brali też udział zawodnicy z UKS Avatar, KS Fastbike Pawłowice.