pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 4 kwietnia 2021
  • 5 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 41423

[WIDEO, FOTO] Potrącenie młodego mężczyzny przez pociąg w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W sobotę, 3 kwietnia około godziny 23.20 na torowisku w pobliżu ulicy Bieruńskiej w Pszczynie, doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg relacji Żywiec - Katowice. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z pszczyńskiej drogówki. Wiadomo, że potrącony to młody, około 20-letni mężczyzna. Jak udało się nam dowiedzieć, doznał on m.in. złamania kończyn dolnych, groźnego urazu biodra i głowy. Podejrzewano uraz kręgosłupa. Poszkodowany był przytomny. Ze względu na dużą odległość do szpitala, który mógł przyjąć pacjenta w tym stanie, zdecydowano się na transport drogą powietrzną. Do akcji ruszyła załoga Ratownika 4, który stacjonuje na katowickim Muchowcu.

Interwencja służb ratunkowych w Goczałkowicach-Zdroju - 3/4.04.2021 · fot. sid / pless.pl


Nie każdy śmigłowiec może lądować bezpośrednio przy miejscu zdarzenia. Zależy to m.in. od przygotowania maszyny i przeszkolenia załogi. Ratownik 4 po zmroku może lądować tylko na wyznaczonych lądowiskach gminnych, które są znane załodze śmigłowca. W przypadku lądowania po zmroku zachodzi też konieczność asysty straży pożarnej. Tego typu miejsce według informacji pilotów LPR znajduje się przy ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju (takie same informacje są ogólnodostępne na stronie LPR i na Geoportalu).

Lądowisko gminne w Goczałkowicach-Zdroju
Lądowisko gminne przy ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju · fot. źródło: Geoportal


Strażacy z JRG Pszczyna i OSP Goczałkowice-Zdrój zostali skierowani jednak na boisko LKS Goczałkowice-Zdrój. W to samo miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia z pacjentem, którego miano przekazać załodze śmigłowca. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania i oczekiwali na śmigłowiec, który w tym czasie poleciał na lądowisko gminne oddalone o około pięć kilometrów. Maszyna przez około dziesięć minut krążyła w okolicy, nim strażacy i karetka przemieścili się na wyznaczone miejsce.

Ratownik 4 krąży wokół Goczałkowic-Zdroju
Przybliżona trasa przelotu śmigłowca · fot. żródło: Flightradar.com

sid / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj