pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najnowsze

  • 13 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3781

Od 1 sierpnia nowym proboszczem w Woli będzie ks. Marek Gancarczyk

Metropolita katowicki w minionym tygodniu wręczył dekrety proboszczom i administratorom, którzy od sierpnia rozpoczną nowe posługi w parafiach archidiecezji. Ks. Marek Gancarczyk, były redaktor naczelny Gościa Niedzielnego, a aktualnie prezes zarządu Fundacji Opoka, został mianowany proboszczem parafii św. Urbana w Woli.

ks. Marek Gancarczyk
Ks. Marek Gancarczyk, były redaktor naczelny Gościa Niedzielnego, a aktualnie prezes zarządu Fundacji Opoka, został mianowany proboszczem parafii św. Urbana w Woli. · fot. Archidiecezja Katowicka


Ks. Marek Gancarczyk urodził się 1 stycznia 1966 roku w Paniówkach na Śląsku. Ukończył Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach i 16 maja 1992 roku przyjął święcenia kapłańskie. Po ukończeniu seminarium posługiwał jako wikariusz w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Niedobczycach. W 1996 roku został redaktorem naczelnym miesięcznika dla dzieci i młodzieży "Mały Gość Niedzielny". Duchowny był redaktorem naczelnym tygodnika "Gość Niedzielny" w latach 2003-2018, a od 2018 roku jest prezesem Fundacji Opoka.

Ks. Marek Gancarczyk zastąpi dotychczasowego proboszcza - ks. Henryka Aleksę, który swoją funkcję pełni od września 2010 roku, a z dniem 31 lipca 2021 przejdzie na kapłańską emeryturę.

Henryk Aleksa, proboszcz parafii w Woli
Henryk Aleksa, proboszcz parafii w Woli od 2010 roku · fot. parafia św. Urbana w Woli

ar / pless.pl, źródło: Archidiecezja Katowicka, Konferencja Episkopatu Polski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.