pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Gorące tematy

  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 7356

1400 wolnych dawek szczepionki Pfizer w pszczyńskim punkcie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie do końca czerwca może zarejestrować się jeszcze ok. 1400 osób na wolne dawki Pfizera. Na szczepienie można umawiać też dzieci od 12. roku życia. Uwaga! Jest specjalny numer, przez który można je zapisać.

szczepienie, szczepionka
Pierwszy dzień szczepień w hali POSiR - 27.04.2021 · fot. powiat


Przypominamy, że od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta można znaleźć e-skierowanie dziecka. Jeden z numerów telefonów Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych dedykowany został rejestracji i informacji o szczepieniach nastolatków.

Rodzic, który zgłosił dziecko do ubezpieczenia w ZUS, ma automatycznie dostęp do Internetowego Konta Pacjenta dziecka na swoim IKP w zakładce "Uprawnienia > "Konta Twoich dzieci". Może on upoważnić do wglądu i działań na IKP dziecka drugiego rodzica.

Przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia. Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun. Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień. Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Do 8 czerwca w PPSP w Pszczynie wykonanych zostało 10 411 szczepień, w tym niemal 1900 drugą dawką.

Na szczepienia można zarejestrować się:

  • za pośrednictwem całodobowej infolinii 989,
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta otwiera się w nowym oknie
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • dzwoniąc bezpośrednio do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie - infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00.


Numery telefonów:
  • 577 877 388
  • 730 002 488 (numer dedykowany rejestracji dzieci od 12. roku życia).
  • 577 511 077
  • 881 711 522


Punkty szczepień powszechnych były uruchamiane na polecenie wojewody w kwietniu i maju jako elementy Narodowego Programu Szczepień. Punkt utworzony przez Powiat Pszczyński ruszył 27 kwietnia jako drugi w województwie. Dostawy szczepionek zapewnia Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj