pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

 • 29 kwietnia 2021
 • wyświetleń: 2038

V leśne bieganie dla zdrowia - bieg lub nordic walking

Piąte Leśne bieganie dla zdrowia odbędzie się już w sobotę, 15 maja w Woli. Początek o godzinie 10.00. Zapisy trwają od 1 do 12 maja! Zawody odbędą się w konkurencji biegowej i nordic walking, a mogą w nich uczestniczyć amatorzy i osoby zrzeszone w klubach!

bieg, bieganie, las
V leśne bieganie dla zdrowia - bieg lub nordic walking · fot. pixabay.com


Celem imprezy jest rozwijanie aktywności ruchowej wśród mieszkańców gminy oraz propagowanie biegania i nordic walking jako najprostszej formy aktywności. Impreza przysłuży się też integracji lokalnej społeczności oraz będzie stanowiła promocję terenów leśnych gminy Miedźna.

Trasa leśna poprowadzi przez tereny Woli i Frydku w pobliżu leśniczówki i wiaty grillowej. Zbiórka uczestników odbędzie się przy wiacie grillowej przy ul. Międzyrzeckiej o godzinie 9.00.

Dystanse:
 • długość trasy biegowej dla zawodników pełnoletnich - dystans 4 200 m
 • lub dystans 10 000 m (wybrany dystans należy zaznaczyć przy zgłoszeniu
 • elektronicznym);
 • długość trasy biegowej dla rocznika 2003 i młodszych - dystans 4 200 m,
 • długość marszu nordic walking dla wszystkich - dystans 4 200 m.


Do zawodów zgłaszamy się tylko elektronicznie. Zgłoszenia elektroniczne należy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy: https:/bgtimesport.pl/zawody/biegi/id/466, podając rodzaj i długość dystansu, kategorię wiekową. Startowe na pokrycie kosztów uczestnictwa należy wpłacić na konto do 10 maja do godz. 22.00.

Koszt udziału:
 • dzieci i młodzież do lat 18 - w wysokości 10 zł - przelewem na konto organizatora,
 • pozostałe osoby - w wysokości 20 zł - przelewem na konto organizatora,
 • w przypadku absencji uczestnika startowe nie będzie zwracane.


Limit miejsc startowych wynosi 150 osób (łącznie biegaczy i osób maszerujących z kijkami nordic walking), ale będzie on uzależniony od aktualnych przepisów i obostrzeń covidowych w czasie organizacji zawodów tj. od 01.05. - 15.05.2021r.

Organizatorzy nie wyrażają zgody na udział zawodników biegających z psami! Prawo startu w zawodach mają osoby, u których nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegach długodystansowych.

Zapisy internetowe przez stronę: https:/bgtimesport.pl/zawody/biegi/id/466 trwają od 1 do 12 maja do godziny 22.00.

Wydawanie numerów startowych (bezzwrotnych) odbywać się będzie w wiacie grillowej przy ul. Międzyrzeckiej w Woli w dniu zawodów - 15 maja w godz. 9.00 - 9.45.

KlasyfikacjaPodczas zawodów będą prowadzone następujące klasyfikacje dla kobiet i mężczyzn
w biegu i marszu Nordic Walking:
 • kategoria (dziewcząt i chłopców)rocznik 2003 i młodsi w biegu na dyst. - 4 200 m,
 • klasyfikacja generalna (kobiet i mężczyzn) w Nordic Walking na dyst. - 4 200 m,
 • klasyfikacja generalna (kobiet i mężczyzn) w konkurencji biegu na dyst. - 4 200 m (osoby zadeklarowane przy zgłoszeniu do zawodów),
 • klasyfikacja generalna (kobiet i mężczyzn)w konkurencji biegu na na dyst. - 10 000 m,
 • wyłonienie najlepszego wyniku wśród zawodniczek i zawodników z Gminy Miedźna (trzeba zaznaczyć przy zgłoszeniu elektronicznym przynależność do Gminy Miedźna) w biegu na dyst. - 10 000 m;


Każda osoba, która ukończyła zawody, otrzyma medal! Po zakończeniu zawodów każdy zawodnik otrzyma na mecie napój. Po sportowej walce około godziny 12.00 odbędzie się dekoracja najlepszych zawodniczek i zawodników przy wiacie grillowej.

Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. Samochody będzie można zaparkować przy krytej pływalni w Woli oraz przy kościele Matki Bożej Piekarskiej (po przeciwnej stronie basenu).

Podczas zawodów wszystkich uczestników będzie obowiązywało noszenie maseczek i zachowywanie dystansu, jednak w czasie samego biegu lub marszu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa! Na terenie biura zawodów oraz w okolicy startu/ mety /organizatorzy zapewniają miejsca z płynem do dezynfekcji dłoni.

Każdy uczestnik zawodów będzie ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Organizatorzy zapewnią opiekę medyczną.

Organizatorzy:
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli,
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli,
 • Nadleśnictwo Kobiór.


Komitet organizacyjny tworzą: Ireneusz Mietliński, Sebastian Pyjas, Marcin Domżoł.

Regulamin znajdziecie tutaj: www.miedzna.pl/wp-content/uploads/2021/04/lesne-bieganie-2021-regulamin-1619476037.pdf (plik otwiera się w nowym oknie),
Oświadczenie uczestnika:www.miedzna.pl/wp-content/uploads/2021/04/lesne-bieganie-2021-osobyniepelnoletnie-1619476104.pdf

Więcej na:
basenmiedzna.naszosir.pl/

bieg dla zdrowia

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.